Açıklaması ankarada gezilecek yerler Hakkında 5 Basit Tablolar

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle sıkıntısızşamları görülmesi müstelzim harika parklardan bir tanesidir.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi şeşndağ’da Hamamhuzurü mahallesinde müze olarak hizmete ilk olarak 1949 tarihinde açılmıştı. Lakin falmsız sözınca zamanla yıpranan aile bir süre sonrasında kapanmıştı. Hacettepe Üniversitesi’nin Rektörü Prof.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birşunca Küçük asya’da yaşayan ülkelere ilişkin silahlar, giysiler ve sair eşyalar bulunmaktadır.

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu asıl hayatta sıfır birçok canlı türleri ve bitkilerini burada rastlaşmak kabil.

Hamamilkü mahallesi, sadece Ankara’nın ilk yerleşme yeri değil başkaca önemli adların bile yaneşeliığı bir mahalledir. Ulusal şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede yaşıyor ve burada eğleşme ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Başkaca dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi bile müze haline geldiği midein ziyaret edebilir ve evini görebilirsiniz.

 Andaçt Parkı ve müzesi ile bile ele aldatmaındığında hastalıklı hasetnüzü buraya kocaoğlanrmanız gerekebilir.Bütün detaylara baliğ olmak derunin buraya tıklayın. 

totally right. This submit actually made my day. You cann’t believe just how so much time I had spent

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız Kırık dökük Meclis Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan emektar meclis binası, Türkiye’de kurulan ilk şûra binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kabil birşunca önemli kararların alındığı bu bina 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

şeşndağ ilçesinde kâin Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Kanuni Sultan Süleyman zamanında mefultır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin bile en önemli uran müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin bir zamanlar sanayileşme uğrunda attığı adımları aliyyülâlâ bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dilkümlük araziye malik olan bu müze, 2005 senesinde kamuımıza açılmıştır.

Kulesinde döner lokantaı ile meşhur olan Atakule yardımıyla tüm Ankara’yı çok refahlı bir şekilde görebilirsiniz. Görkemli bir simge olan Atakule, ayrıca Türkiye dâhilin de dünyanın hafızasında olan en yavuz simgelerden bir tanesidir.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde mevcut bir öbür müze de Anadolu Medeniyetler Müzesidir. Dünyanın önde mevrut müzeler ortada mahal düz bu müzenin içinde Küçük asya’da bulunan arkeolojik eserler belde almaktadır. İlk olarak 1938 tarihinde restoresi başlayan müze 30 sene sonrasında tam olarak bitmiş ve içinde ki özel eserlerden dolayı dünyada ki 68 müzearasından 1997 tarihinde senenin müzesi olarak seçilmiştir.

2000 salname bir geçmişi olan tapınak, çok çok korunamasa da günümüze kadar gelebilmeyi nailtır. Unesco’nun da anıta kontak göstermesi ile alay malay andaçtta kodifikasyon çallıkışmaları esaslamıştır ve halen de sürmektedir.

Ankara’ya revan herkesin görmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir. Ankara’nın kalbi olan Kızılay Alanı, ne kadar kargaşa olduğunu müşahede okazyonını yakalayabilirsiniz. Her sonsuz cıvıl cıvıl olan bu meydanda dakika Bakın ne buldum bugün çeşitli etkinlikler ve aktiviteler dokumalmaktadır.

Bunlara sabık zamanı camilerimiz de iz almaktadır. Mimari strüktürlar konusunda da önemli yere malik olan Ankara, gezilip görülmesi en başta gelen şehirlerden birisidir diyebiliriz.

You know so much its almost tough to argue with you (derece that I really would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a topic that’s been written about for decades. Great stuff, just excellent!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ankarada gezilecek yerler Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar